مطالب علمی

عکس سه بعدی دندان | مزایا و موارد استفاده عکس ۳D دندان

عکس سه بعدی دندان

عکس سه بعدی دندان چیست؟

در گذشته، دندانپزشکان برای تشخیص طیف گسترده ای از بیماری های دهان و دندان به اشعه ایکس استاندارد و تصاویر دو بعدی تکیه می کردند. متأسفانه، اکثر تصاویری که با این روش گرفته می شدند ، تنها بخشی از مشکلات دندان ها را بیان می کردند ، که تشخیص یا درک کامل مسائل نمایش داده شده در این تصاویر را دشوار می  کرد .

خوشبختانه، امروزه دندانپزشکان به تصویربرداری و عکس سه بعدی دندان یا همان عکس CBCT (سی بی سی تی) ، دسترسی دارند که همین موضوع باعث شده تا بررسی مشکلات مربوط به دهان و دندان بسیار راحت تر و بهتر انجام شود.

لازم به ذکر است که عکس سی ‌بی ‌سی تی تکنولوژی تصویربرداری پزشکی است که از پرتوهای ایکس برای به دست آوردن تصاویر سه ‌بعدی از مناطق مختلف بدن، به ویژه دندان‌ ها و فک و صورت، استفاده می‌ کند. این تصاویر با دقت بالا و اطلاعات سه ‌بعدی جزئیات بیشتری از ساختارهای داخلی را ارائه می‌ دهند که در تصاویر دو بعدی معمولی قابل مشاهده نیستند. CBCT معمولاً در زمینه‌ های پزشکی، دندان‌ پزشکی و جراحی فک و صورت مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

در میان انواع عکس دندان ، عکس سه بعدی دندان نه تنها تصویر واضح ‌تری را به بیماران و دندان پزشکان منتقل می ‌کند، بلکه به متخصصان اجازه می ‌دهند تا مسائل بالقوه را با عمق و جزئیات بیشتری ببینند.

 

برای اینکه اطلاعات بیشتری در رابطه با عکس سه بعدی دندان ها کسب کنید، مقاله آماده شده زیر توسط تیم تولید محتوای رادیولوژی دندان دکتر مشفقی در سعادت آباد ، را مطالعه کنید.

عکس سه بعدی

تصویربرداری و عکس سه بعدی دندان چگونه کار می کند؟

تصویربرداری سه بعدی شامل اسکن پرتو مخروطی است که به دندانپزشکان این امکان را می دهد تا نگاهی جامع به دندان های شما از همه زوایا داشته باشند و مشکلاتی را که اسکنر دو بعدی لزوماً آنها را تشخیص نمی دهد، تشخیص دهند. این امر باعث می ‌شود که دندانپزشکان برنامه ‌ریزی درمان و تشخیص بیماری ‌ها را با دقت بیشتری انجام دهند، زیرا می ‌توانند عرض، ارتفاع و عمق هر دندان و همچنین عضلات و اعصاب دندان را مشاهده کنند.

اشعه ایکس سه بعدی دندان چه مزایایی دارد؟

مزایای زیادی در ارتباط با تصویربرداری سه بعدی دندان وجود دارد. همانطور که گفته شد، این تصاویر، تصویر بسیار دقیق تری را در اختیار دندانپزشک قرار می دهند که می توانند در تشخیص برخی بیماری ها موثرتر باشند. همچنین، هر چه تصاویر واضح تر باشند، امکان دقت بیشتر در برنامه ریزی درمان را فراهم می  کند. در زیر به برخی از مزایای عکس سه بعدی دندان اشاره کردیم:

 • تصاویر سه بعدی نمای کاملی از آناتومی صورت، فک و دندان را از تمام زوایا و چشم اندازها ارائه می دهند.
 • این تصاویر نسبت به انواع دیگر تصاویر دندان، قابل اعتمادتر و سازگارتر هستند.
 • داده های سه بعدی را می توان به روش های مختلفی برای شناسایی بهتر مشکلات احتمالی دستکاری کرد. در واقع، دندانپزشکان می توانند برش های کوچکی از داده های بصری را بسیار شبیه به سی تی اسکن بررسی کنند.
 • دندانپزشکان می توانند داده ها را به صورت رادیوگرافی معمولی یا با شدت بیشتر مشاهده کنند. آنها همچنین می توانند به برآمدگی های بافت نرم نگاه کنند و به صورت بصری کانال ریشه را در هر جهت دنبال کنند.
 • علاوه بر این، تیم های دندانپزشکی می توانند عکس سه بعدی دندان را سریعتر و با تجهیزات کمتر انجام دهند. هیچ فیلم، اتاق تاریک یا مواد شیمیایی برای به دست آوردن این تصاویر استفاده نمی شود.
 • عمل جراحی و اقدامات درمانی مربوط به دندان ها، با استفاده از عکس سه بعدی دندان بهتر از اشعه ایکس استاندارد انجام می شود. در اشعه ایکس دندان، دیدن محل دقیق اعصاب و ساختارهای ریشه، کمی دشوار است.
 • در مجموع، تصاویری که با دستگاه تصویربرداری سه بعدی گرفته می شوند، نسبت به تصاویر ثبت شده به روش های دیگر، برتری دارند. به همین دلیل است که آنها در مطب های دندانپزشکی مدرن بسیار محبوب و مطلوب هستند. علاوه بر این، این دستگاه ها در مطب هایی که خدمات دندانپزشکی زیبایی CEREC را انجام می دهند ضروری هستند.
 • اندازه پرتو اشعه ایکس اولیه در اسکنرهای سه بعدی CBCT، تابش را فقط به ناحیه مورد نظر محدود می کند و تا حد امکان قرار گرفتن بیمار در معرض تابش را کاهش می دهد.
 • تصویربرداری سه بعدی دارای وضوح باورنکردنی است که امکان تصویربرداری و اندازه گیری بسیار دقیق را فراهم می کند. این بدان معناست که از این تصاویر می توان برای مشخص کردن محل دقیق یک عمل دندانپزشکی استفاده کرد.

تفاوت های عمده بین تصاویر دو بعدی و سه بعدی دندان چیست؟

به طور کلی، تفاوت های عمده ای بین تصاویر دو بعدی و سه بعدی دندان وجود دارد. در عکس 2 بعدی دندان، بسیاری از تصاویر بر روی یکدیگر قرار می ‌گرفتند که در نتیجه کیفیت تصویر پایین بوده و منجر به برخی مشکلات تشخیصی می شود. علاوه بر این، برخی از داده‌ ها در اسکن ‌های قدیمی ‌تر طویل یا کوتاه شده ‌اند که باعث می ‌شود داده ‌ها غیرقابل اعتماد باشند.

تفاوت عکس های دندان

چه زمانی از عکس سه بعدی دندان استفاده می شود؟

کلینیک های دندانپزشکی معمولا از سیستم های تصویربرداری سه بعدی دندان برای کاربردهای بالینی مختلف مانند برنامه ریزی ایمپلنت دندانی، تجسم پیشرفت دندان های غیرطبیعی، تشخیص مشکلات کانال ریشه، تشخیص حفره های دندانی یا تشخیص ترومای دندان استفاده می کنند. این به دندانپزشکان اجازه می دهد تا تصویر کامل تری از ساختار آناتومیکی بیمار به دست آورند.

در اینجا برخی از روش های اصلی استفاده از اسکن 3 بعدی دندان در دندانپزشکی آورده شده است:

 • اقدامات زیبایی یا ترمیمی دندان ها : تصویربرداری سه بعدی می تواند بیمار را برای جراحی دهان و درمان ترمیمی آماده کند و به دندانپزشک توانایی بهتری برای برنامه ریزی موثر درمان های پیچیده تر می دهد.
 • ارتودنسی : یک تصویر سه بعدی می تواند برای تشخیص مشکلات ارتودنسی ایجاد و استفاده شود.
 • ایمپلنت : خدمات قابل سفارشی سازی و یک جلسه مناسب و کارآمد را با اطمینان از قرارگیری صحیح ایمپلنت های دندانی ارائه می دهد.

به طور کلی، عکس سه بعدی دندان به دندانپزشکان کمک می کند تا:

 • کیفیت استخوان فک که ایمپلنت در آن قرار می گیرد را ارزیابی کنند.
 • محل قرارگیری اعصاب را تعیین کنند.
 • تومورها و بیماری ها را در مراحل اولیه تشخیص دهند.
 • تراکم استخوان فک را که در آن ایمپلنت قرار می گیرد اندازه گیری کنند.
 • موثرترین محل کاشت ایمپلنت، از جمله بهترین زاویه مناسب را مشخص کنند.
 • روش کامل جراحی را از قبل تا انتها برنامه ریزی کنند.
 • کمک می کند تا در مورد اندازه و نوع مناسب ایمپلنت دقیق تر تصمیم بگیرند.
 • جهت و موقعیت دقیق هر دندان را مشاهده کنند.
 • مشاهده دندان های نهفته را اسان تر می کند.

البته لازم است مطمئن باشید که دندانپزشکان تنها زمانی از این فناوری استفاده خواهند کرد که ضروری بوده و به طور مستقیم به نفع بیمار باشد.

زمان استفاده از عکس دندان

حفظ سلامت دندان

همانگونه که می دانید حفظ سلامت دندان ‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای حفظ سلامت دندان ‌ها، مراقبت ‌های منظم از دندان ‌ها و لثه ‌ها، مصرف غذاهای سالم، استفاده از مسواک و نخ دندان، مراجعه منظم به دندانپزشک برای بررسی و تمیزی دندان ‌ها، جلوگیری از مصرف زیاد شکر و آب ‌نبات و … از مواردی هستند که به حفظ سلامت دندان ‌ها کمک می‌کنند. همچنین، در صورت وجود هرگونه مشکل در دندان‌ ها، لازم است به دندانپزشک مراجعه کنید تا مشکلات به موقع تشخیص داده و درمان شوند.

دلیل تاکید و توجه ویژه ما بر روی مسائلی مانند عکس سی بی سی تی ( البته با نظر پزشک ) این است که سلامت دهان و دندان بسیار مهم است و تأثیر زیادی بر روی سلامت کلی بدن دارد. برای حفظ سلامت دهان و دندان، مراقبت‌ های منظم و به موقع از دندان ‌ها و لثه ‌ها بسیار اساسی است. این موضوع شامل موارد زیر می‌شود:

 1. شستشوی دندان: شستشوی دندان حداقل دو بار در روز (صبح و شب) با استفاده از مسواک و شوینده های مخصوص دهان انجام شود.
 2. استفاده از نخ دندان: استفاده از نخ دندان برای پاکسازی باقیمانده ‌های غذا از بین دندان‌ ها و لثه ‌ها ضروری است.
 3. مراجعه به دندانپزشک: برای بررسی دوره ‌ای و تمیزی دندان ‌ها، پیشنهاد می کنیم، حداقل هر شش ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کنید. همچنین در صورت توصیه پزشک باید عکس cbct دندان گرفته شود.
 4. رژیم غذایی سالم: مصرف غذاهای سالم و کم‌ شکر، مانع از تولید اسید های مضر در دهان می ‌شود که باعث تخریب دندان ‌ها می‌ شوند.
 5. جلوگیری از عوامل خطرناک: جلوگیری از عوامل خطرناک مانند سیگار، مصرف زیاد قند و … به حفظ سلامت دهان و دندان کمک می‌کند.
 6. درمان به موقع: در صورت وجود هرگونه مشکل در دندان یا لثه، به دندانپزشک مراجعه کنید تا مشکلات به موقع تشخیص داده و درمان شوند. در برخی مواقع و در صورت لزوم، پزشک دستور به گرفتن عکس cbct می دهد.

لازم به ذکر است که با رعایت این نکات و مراقبت منظم از دهان و دندان، می‌توانید سلامت دهان و دندان خود را حفظ کرده و از عوارض ناشی از بیماری ‌های دهان و دندان جلوگیری کنید.

همچنین مطالعه کنید: عصب کشی دندان چیست؟

عکس سه بعدی دندان برای ایمپلنت در سعادت آباد

عکس های سه بعدی دندان برای ایمپلنت، تصاویر دقیق و جامعی از ساختار و شکل دندان و حفره دهان که جهت نصب ایمپلنت استفاده می شود، ارائه می دهند. این عکس ها به متخصصان ایمپلنت و دندانپزشکان کمک می کنند تا در برنامه ریزی و اجرای روند ایمپلنت بهتر کار کنند. در ادامه به برخی اطلاعات مهم در مورد عکس  سه بعدی دندان برای ایمپلنت می پردازیم:

1. تصاویر دقیق:

عکس سه بعدی دندان برای ایمپلنت ارائه تصاویر دقیقی از ساختار های داخل دهان، شامل دندان ها، استخوان ها، عصب ها، عروق و همچنین بافت های اطراف را می دهد. این تصاویر به دندانپزشکان کمک می کنند تا نحوه جایگذاری ایمپلنت را بررسی کنند و بتوانند امنیت و موفقیت در نصب ایمپلنت را تضمین کنند.

تصاویر دقیق

2. برنامه ریزی مناسب:

با استفاده از عکس های سه بعدی دندان، دندانپزشکان قادر هستند برنامه ریزی دقیق تری برای نصب ایمپلنت ها در دهان بیماران انجام دهند. این برنامه ریزی شامل تعیین موقعیت صحیح ایمپلنت، طول و قطر صحیح آن و همچنین تحلیل دقیق موقعیت استخوان ها و عوامل محیطی مانند عروق و عصب ها است.

3. راحتی بیمار:

عکس سه بعدی دندان برای ایمپلنت کمک می کند تا عملیات نصب ایمپلنت برای بیماران راحت تر و سریع تر انجام شود. با بررسی دقیق تصاویر، دندانپزشک می تواند قبل از عمل، اطمینان حاصل کند که موقعیت ایمپلنت به راحتی قابل دسترسی است و هیچ مشکلی در طول عمل وجود نخواهد داشت.

راحتی بیمار

4. بهبود نتایج:

استفاده از عکس سه بعدی دندان برای ایمپلنت می تواند روند نصب را بهبود بخشد و نتایج بهتری به همراه داشته باشد. این تصاویر به دندانپزشکان کمک می کنند تا بهترین حفره ها را برای درج ایمپلنت انتخاب کنند و دقت بیشتری در نصب و قرار دادن ایمپلنت داشته باشند.

در هر صورت، برای مشاوره هر چه بهتر و قطعی تر در مورد ایمپلنت دندان، بهتر است به یک رادیولوژی تخصصی دندان، فک و صورت دکتر مهکامه مشفقی مراجعه کنید. در این مرکز به شما راهنمایی می شود که آیا عکس سه بعدی دندان برای شما ضروری است یا خیر.

بهبود نتایج

رادیولوژی سه بعدی دندان چیست؟

رادیولوژی سه بعدی دندان یک فناوری پیشرفته است که در تشخیص و درمان مشکلات دندانی و فکی استفاده می شود. این فناوری امکان بررسی دقیق و تفصیلی ساختمان دندان ها، ریشه ها و بافت های اطراف را به دنبال دارد.

یکی از روش های رادیولوژی سه بعدی دندان، رادیوگرافی cbct است. در این روش، تصویر برداری رادیوگرافی با استفاده از پرتوهای X به صورت یک عکس سه بعدی از دندان ها و ساختمان های اطراف تولید می شوند. برای گرفتن عکس cbct دندان می توانید از خدمات رادیولوژی دندان سعادت آباد بهره ببرید.

استفاده از رادیولوژی سه بعدی دندان در تشخیص و درمان مشکلات دندانی مزایا و نقاط قوت زیادی دارد. به عنوان مثال:

1. دقت بالا:

تصاویر سه بعدی رادیولوژی دندان به دندان پزشکان امکان مشاهده جزئیات بسیار دقیقی از دندان ها و بافت های اطراف را می دهد ، که موجب تشخیص دقیق تر و برنامه ریزی بهتر درمان می شود.

دقت بالا

2. زمان بندی بهتر:

با تصاویر سه بعدی رادیولوژی دندان، دندان پزشکان می توانند به راحتی نقاط قوت و ضعف روش های مختلف درمانی را تشخیص داده و برنامه ریزی بهینه تری برای درمان انجام دهند.

زمان بندی بهتر

3. کمترین تابعیت پرتویی:

در مقایسه با سایر روش های تصویربرداری مثل تصویربرداری پرتویی معمولی، رادیولوژی سه بعدی دندان کمترین تابعیت پرتویی دارد. این به معنی کاهش خطر اثرات منفی پرتو روی بدن بیماران است.

تابعیت پرتویی

4. تعیین مختصات درمانی بیشتر:

 با استفاده از رادیولوژی سه بعدی دندان، می توان دقیق تر محل قرارگیری دندان های مصنوعی، معالجه های ارتودنسی و جراحی های دندانی را تعیین کرد.

رادیولوژی سه بعدی دندان یک تکنیک پیشرفته است که به دندان پزشکان امکان مشاهده و دسترسی به اطلاعات دقیق تری در مورد دندان ها و ساختمان های اطراف آن را می دهد. این بهبود در تشخیص و درمان مشکلات دندانی می تواند به عملکرد پزشکان کمک کند و باعث افزایش رضایت بیشتر بیماران شود.

بیشتر بخوانید : تفاوت رادیولوژی و رادیوگرافی در چیست ؟

اهمیت مراجعه به دندان پزشک

مراجعه منظم به دندانپزشک بسیار مهم است و اهمیت آن را نباید نادیده گرفت. در بسیاری از موارد پزشک تشخیص می دهد که شما نیاز به عکس opg دندان دارید. بنابراین اهمیت مراجعه به پزشکی متخصص و با تجربه بسیار بالا است. در زیر به برخی از دلایل اهمیت مراجعه منظم به دندانپزشک اشاره می‌کنیم:

 1. تشخیص زود هنگام مشکلات دهانی: با مراجعه منظم به دندانپزشک، می توان مشکلات دهانی مانند عفونت ‌های لثه و دندان درد را در مراحل اولیه تشخیص داد و درمان کرد. این باعث می ‌شود که از بروز مشکلات بزرگتر و پیچیده ‌تر در آینده جلوگیری شود.
 2. پیشگیری از بیماری ‌های دهانی: از سویی دیگر مراجعه منظم به دندانپزشک به شما کمک می‌کند تا از بیماری‌ های ذکر شده جلوگیری کنید. همچنین با تشخیص زود هنگام و درمان صحیح، می ‌توانید از پیشروی بیماری ‌های دهانی جلوگیری کنید.
 3. پاکسازی حرفه ‌ای دندان: دندانپزشکان با استفاده از ابزار و تجهیزات حرفه ‌ای، می ‌توانند دندان ‌ها را به صورت کامل پاکسازی کنند و احتمال بروز مشکلات دندان را تا اندازه زیادی کاهش دهند.
 4. اطلاعات و راهنمایی: دندانپزشکان به شما راهنمایی ‌های لازم درباره نحوه مراقبت منظم از دندان ‌ها و لثه را می ‌دهند و در صورتی که نیاز باشد به شما توصیه می کنند تا عکس هایی مانند عکس سی بی سی تی بگیرید. پزشکان می ‌توانند به شما در خصوص نحوه استفاده صحیح از مسواک و نخ دندان آموزش دهند و نکات مناسب را برای حفظ سلامت دهان و دندان به شما بیاموزند.
 5. زیبایی و اعتماد به نفس: بر هیچکس پوشیده نیست که دندان ها نقش موثری بر زیبایی انسان ها دارند؛ با مراجعه منظم به دندانپزشک و درمان مشکلات ظاهری دندان، می ‌توانید به زیبایی و سلامت دندان خود برسید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
 6. جلوگیری از مشکلات جدی تر: به این موضوع توجه داشته باشید که با عدم مراجعه منظم به دندانپزشک، مشکلات کوچک دهان و دندان ممکن است به مشکلات جدی تر و پیچیده تر تبدیل شوند. با مراجعه منظم به دندانپزشک، می‌توانید از پروسه درمان سخت و همچنین هزینه ‌بر جلوگیری کنید.

بنابراین با توجه به این دلایل، مراجعه منظم به دندانپزشک بسیار مهم است و به هیچ وجه نباید آن را نادیده گرفت.

انجام رادیولوژی فک و صورت در سعادت آباد تهران

رادیولوژی فک و صورت

رادیولوژی فک و صورت یک شاخه از تصویربرداری پزشکی است که برای تشخیص و درمان مسائل گوناگون در حوزه فک و صورت استفاده می شود. این شاخه از رادیولوژی شامل استفاده از تصاویر اشعه ایکس و سایر تکنیک های تصویربرداری مانند توموگرافی، رادیوگرافی و مغناطیسی (MRI) است.

از مزایای مهم رادیولوژی فک و صورت سعادت آباد تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. تشخیص دقیق:

تصاویر رادیولوژی فک و صورت به پزشکان امکان مشاهده دقیق و جزئیات تشریحی از استخوان ها، مفاصل فکی و بافت های نرم صورت را می دهد. این به معنی تشخیص دقیق تر و برنامه ریزی بهتر درمان مسائل مربوط به فک و صورت است.

تشخیص دقیق

2. ارزیابی نقاط قوت و ضعف روش های درمانی:

با استفاده از تصاویر رادیولوژی فک و صورت، پزشکان می توانند به راحتی نقاط قوت و ضعف روش های مختلف درمانی را تشخیص داده و برنامه ریزی بهینه تری برای درمان انجام دهند. این به معنی کمتر شدن نیاز به جراحی ها و درمان های بی فایده است.

نقاط قوت و ضعف دندان

 

3. بررسی مسائل متعدد:

رادیولوژی فک و صورت در تشخیص و درمان مسائلی همچون شکستگی استخوان ها، دیسک ها، سیستم های عصبی و عروق صورت، عفونت ها و تورم های فک و صورت، تاج گذاری، ضایعات تشکیلی و زخم های موجود در این منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.

رادیولوژی فک و صورت امکان مشاهده و دسترسی به اطلاعات دقیق تری در مورد استخوان ها، مفاصل فکی و بافت های نرم صورت را به پزشکان می دهد. در مطب دکتر مشفقی با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها این خدمات به شما داده میشود. پیشنهاد می کنیم برای انجام رادیولوژی، اسکن دندان، عکس CBCT و تمام خدمات دندانی به این مرکز مراجعه کنید.

خلاصه مطلب

پیشرفت فناوری تصویربرداری سه بعدی دندان انقلابی در حوزه دندانپزشکی ایمپلنت ایجاد کرده است. این فناوری اطلاعات دقیقی را ارائه می دهد و مستقیماً کارایی، دقت و مقرون به صرفه بودن درمان های دندان را افزایش می دهد.

در برخی مطب های دندانپزشکی از عکس سه بعدی دندان برای دریافت نمای 360 درجه از دندان ها و لثه ها استفاده می شود. این تصویر می تواند از بافت ها، اعصاب و ساختار استخوانی داخل دهان عکس بگیرد و همه چیز در عرض چند ثانیه انجام می شود. تصاویر سه بعدی دندان را می توان به صورت دیجیتالی بازبینی کرد و برای همه افراد در شبکه دندانپزشکی شما (جراح دهان، ارتودنتیست و غیره) به راحتی قابل دسترس است. برای اینکه بتوانید تصویر سه بعدی دندان خود را با استفاده از جدیدترین و به روز ترین دستگاه های تصویربرداری بگیرید؛ پیشنهاد می کنیم به رادیولوژی تخصصی دندان، فک و صورت دکتر مهکامه مشفقی مراجعه کنید.

سوالات متداول :

1- اسکن CBCT  چقدر مضر می باشد ؟

در مقایسه با سایر روش های تصویربرداری مثل تصویربرداری پرتویی معمولی، رادیولوژی سه بعدی دندان کمترین تابعیت پرتویی دارد. این به معنی کاهش خطر اثرات منفی پرتو روی بدن بیماران است.

2- عکس سه بعدی دندان چه مزایا و کاربردی دارد ؟

عکس سه بعدی دندان به دندانپزشکان کمک می کند تا:

 • کیفیت استخوان فک که ایمپلنت در آن قرار می گیرد را ارزیابی کنند.
 • محل قرارگیری اعصاب را تعیین کنند.
 • تومورها و بیماری ها را در مراحل اولیه تشخیص دهند.
 • تراکم استخوان فک را که در آن ایمپلنت قرار می گیرد اندازه گیری کنند.
 • موثرترین محل کاشت ایمپلنت، از جمله بهترین زاویه مناسب را مشخص کنند.
 • روش کامل جراحی را از قبل تا انتها برنامه ریزی کنند.
 • کمک می کند تا در مورد اندازه و نوع مناسب ایمپلنت دقیق تر تصمیم بگیرند.
 • جهت و موقعیت دقیق هر دندان را مشاهده کنند.
 • مشاهده دندان های نهفته را اسان تر می کند.

3-اسکن CBCT معمولا چقدر طول میکشد ؟

اسکن CBCT معمولا یک روش تصویربرداری نسبتا سریع است و معمولا بین 10تا 20 دقیقه طول میکشد .

4- آیا زنان باردار میتوانند اسکن CBCT را انجام دهند ؟

به دلیل اشعه های زیادی که در این اسکن انجام میشود ، تا حد امکان توصیه میشود خانم های باردار از این روش اجتناب کنند .

5-آیا باید قبل از انجام اسکن CBCT اقدامات خاصی را انجام دهیم ؟

اسکن CBCT به اقدامات خاصی نیاز ندارد . فقط شما باید هرچیزی را که در تصویربرداری اختلال ایجاد کند از جمله اشیای فلزی مانند سنجاق سر ، عینک ، جواهرات و… را از قسمت صورت و گردن خود بردارید .

4.8/5 - (5 امتیاز)٪ نظرات

 1. 09/10/1402 در 6:26 ق.ظ

  زهرا رسولی

  پاسخ

  سلام. من به معرفی پزشکم از خدمات مجموعه شما استفاده کردم. کیفیت و سرعت انجام کار حرف نداشت. کادر فوق حرفه ای و صبور هم یکی دیگه از نکات مثبت مجموعه تون بود. خدا قوت و خسته نباشید به همتون

  1. 09/10/1402 در 7:45 ق.ظ

   مدیر سایت

   پاسخ

   سلام کاربر محترم. تمام سعی مجموعه ما در جهت ارائه خدمات عالی و بی نقص به مشتریان عزیز هست و خوشحالم که این امر محقق شده. باعث افتخار مجموعه ماست

 2. 29/09/1402 در 7:10 ق.ظ

  elham.mehraban

  پاسخ

  سلام ممنون میشم هزینه عکس سه بعدی رو بگید

  1. 09/10/1402 در 7:55 ق.ظ

   مدیر سایت

   پاسخ

   سلام. میتونید برای اطلاع دقیق از قیمت عکس سه بعدی با شماره ۰۲۱۲۲۳۵۱۱۲۵ تماس بگیرید

 3. 27/09/1402 در 5:11 ق.ظ

  مهدیه حسینی

  پاسخ

  سلام.. عکس سه بعدی دندان در دوران بارداری خطر داره؟

  1. 11/10/1402 در 5:40 ق.ظ

   مدیر سایت

   پاسخ

   سلام. بله . و بهتر است در صورت نیاز حتما با مشورت پزشک معالج انجام شود

 4. 02/06/1402 در 6:28 ق.ظ

  پرهام قادری

  پاسخ

  سلام. من تعریف مطب شما رو از دوستان زیاد شنیدم. میخاستم بدونم از چند روز قبل برای عکس دندون باید نوبت گرفت؟؟؟

  1. 11/10/1402 در 5:40 ق.ظ

   مدیر سایت

   پاسخ

   سلام نیاز به دریافت نوبت از قبل نیست

 5. 31/05/1402 در 6:56 ق.ظ

  حسام نظامی فر

  پاسخ

  برای هر دندان، عکس دندان سه بعدی جدا گرفته میشه؟ یا عکس از کل فک گرفته میشه؟

  1. 11/10/1402 در 5:41 ق.ظ

   مدیر سایت

   پاسخ

   سلام. بله عکس تکی هم گرفته میشه

 6. 31/05/1402 در 6:53 ق.ظ

  علی فاروقی

  پاسخ

  سلام.عکس سه بعدی از دندان پوسیدگی بین دندان رو هم در صورت وجود نشون میده ؟؟

  1. 11/10/1402 در 5:41 ق.ظ

   مدیر سایت

   پاسخ

   سلام و وقت بخیر.. تشخیص دقیق پوسیدگی بین دندان فقط با عکس بایت وینگ میسر هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *